Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / estetik merkezi / Karın Germe Ankara

Karın Germe Ankara

İnternet ve sosyal medya kullanımının artması ile görsellik önem kazanıyor. Bu nedenle estetik ve plastik cerrahi çok fazla konuşulmakta dikkat çekmekte. Bu alanda yapılan uygulamalar çok sık haber olmaktadır.Örneğin yaza doğru  televizyonlarda estetik operasyon haberleri artmakta bu alanlarda çok sık röportajlar yayınlamaktadır. Bütün bu farkındalığın artması nedeni ile daha düz bir karın hatta kasların hatlarının belli olmasını isteyenler giderek artmadır. Bu nedenle yapılan operasyonlardan biride karın germedir.

Bu operasyon karın bölgesinde doğumlar, kilo alıp vermeler nedeni ile oluşan sarkmaları gidermeye çalışır. Genel anestezi altında yapılır. Operasyon genelde yaklaşık 2-3 saat sürebilir. Sonrasında korse takılır.

Peki hangi hastalar bu işleme daha uygun olabilir? Genelde doğum yapmış, kilo alıp vermiş kas bölgesinde bolluk meydana gelen ,cilt fazlası olan hastalar bu işlemden fayda görebilir. Operasyonda karın ön duvarındaki kaslar sıkılaştırılır. Buda bel bölgesinin incelmesinde etkili olabilir.karın bölgesine eş zamanlı olarak liposuction yapılabilir.  Peki karın germe ankara karnımızı dümdüz yapar mı? Operasyon sonrası genel olarak düzleşme ve bel çevresinde incelme olmakla beraber tabi ki bizi gençlik yıllarımıza döndürmez. Karın dış kısmı yıllarla beraber deforme olurken bazı kişilerde bu düzeltilse bile iç organ çevresinde fazla  yağlanma olduğu için bundan tam fayda göremeyebilir. Karın germe bunu düzeltmez. Bunu kilo vererek ya da yaşam şeklimizi ,beslenmemizi değiştirerek başarabiliriz.

Operasyon sonrası 1,2 gece yatış gerekir. Günlük hayata dönüş kişiler arası değişkendir. En az 2-3 hafta korse giyilmesi gerekli olabilir. Yara iyileşme sorunları, kanama vb sorunlar hastalarda görülebilir.

Her operasyonda olduğu gibi bu ameliyatında ehil ellerde yapılması önemlidir. Operasyon sonrası takipler önem kazanır. Sigara kullanımı görülen komplikasyonları arttırır. Günümüzde modern anestezi teknikleri ve gelişen cerrahi teknikler sayesinde operasyon ve sonrası süreç eskiye göre daha konforlu olmakla beraber hastaların bunun önemli bir operasyon olduğunun bilincinde olması önemlidir.

About barissahin

Bunuda Oku!

page_1485615221

Çayyolu Meme Büyütme

Gelişimsel, ailevi sebepler, doğumdan sonra, kilo verme gibi nedenlerden dolayı  göğüs boyutundan memnun olmayan hastalara (göğüslerinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir