Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / estetik merkezi / Botox Ankara

Botox Ankara

Botulinum toksini bakterilerden elde edilen bir toksindir. Toksin kas kasılmasına sinir kavşağında etki ederek engel olur. Botoks yılan zehiri değildir.

Yüz bölgemizde derimiz alttaki mimik kaslarına sıkıca bağlıdır. Bu nedenle zamanla bu alanlarda mimik kırışıkları meydana gelir. Botulinum toksini uygulaması yapıldığı zaman kasın kasılması azalır.Bu sayede kırışıklıklarda azalma meydana gelebilir.

Botoks yüz bölgesindeki kırışıklardan şikayet eden kişilere yapılabilir. Genel olarak 18 yaş altındaki kişilere uygulama yapılmaz. Hamile kadınlara yapılmaz. Çeşitli nörolojik hastalıkları olanlara yapılmaz. Kanama bozukluğu olanlara yapılmaz.

Hastalardan sık gelen sorulardan biride botoks yaptırırsam hep yaptırmam gerekir mi? Hayır gerekmez. Eğer işlemden mennun kalmazsanız tekrar yaptırmazsınız. Uygulama sizi daha kötüye götürmez. Önceki halinizi alırsınız.

Peki nerelere botoks yapılır. Alın bölgesi , göz kenarları kaz ayakları olarak da bilinir. Kaş arası bölge, dudak üzeri, ağız kenarı bölgeler, boyun bölgesi sık yapıldığı alanlardır.

Son zamanlarda mezobotoks olarak adalandırılan işlemde de botoks sulandırılarak tüm yüze çok küçük dozlarda noktasal olarak yapılabilir. Hastalarda cilt kalitesinde düzelmeler tariflenmiştir.

Uygulama genelde kas içine yapılır. Alın ve kaş arası bölgede kas içine uygulamalar yapılır. Göz kenarlarında da aynı işlem yapılır. Göz kenarı alt kısımda ya da tam kenar bölgesinde daha yüzeyel uygulamalar daha düşük dozlarda (mikrobotoks) yapılabilir. Bu istenmeyen yan etkileri azaltabilir. Kaşların aşırı miktarda yukarı çıkmasını azaltabilir.

Etki süresi kişiler arasında değişir. Uygulama dozu süreyi değiştirir. Genel olarak 4-6 ay arası etki beklenebilir.

About barissahin

Bunuda Oku!

page_1485615221

Çayyolu Meme Büyütme

Gelişimsel, ailevi sebepler, doğumdan sonra, kilo verme gibi nedenlerden dolayı  göğüs boyutundan memnun olmayan hastalara (göğüslerinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir