Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / estetik merkezi / Massater Botox Ankara

Massater Botox Ankara

Massater Botox Çayyolu

Bazı kişilerde yüzün 1/3 alt kısmında (özellikle yanakların altında çene köşesine doğru) dokular çok belirgin olmaktadır. Bu yüzün alt kısmının geniş görünmesine ve istenmeyen sert bir ifadeye neden olmaktadır.  Bu tip kişilerde dişleri sıkması isteğimizde belirginlik artar ayrıcabu alanda normalden daha sert bir kas yapısı ele gelir.Yüzümüzde diğer yüz kaslar dışında çiğneme fonksiyonunu yani alt çene kemiğinin hareketini sağlayan çiğneme kasları bulunmaktadır.

Yüzümüzde çiğneme kasları;

  • Masseter kası, Temporalis kası ve Medial pterygoideus kası; bu kaslar alt çenenin kapanmasını sağlar.
  • Lateral pterygoideus kası; ağzın açılmasını sağlayan tek kastır.

Bu kaslar içerisinde bu konumuzda asıl önemli olan “Masseter kasıdır”. Bu kas yüzün her iki yanında elmacık kemiği ile alt çene kemiği arasında uzanır ve yüzün yan kısımlarının anatomik yapısına katılarak normal dolgunluğu vermektedir.

Masseter kası volümü stres, geceleri diş sıkma ve gıcırdatma, aşırı çiğneme gibi faktörler ile artabilmektedir. Bu kasın artan volümü ile yüzün alt kısmının istenmeyen geniş görünümü ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun kaynağı masseter kasının volüm büyümesinin her kişide farklı olması hatta aynı kişide asimetrik olarak görülebilmesidir.

Tedavi

Masseter kasının aşırı geliştiği durumlarda bu alana botulinum toksin uygulaması yapılmaktadır. Çeşitli alanlardan yapılan uygulama ile kişide yüzün alt yarısında mevcut olan genişlik azalmakta ve genelde diş gıcırdatma sorunuda azalabilmektedir. İşlemin kalıcılığı diğer toksin uygulamalarında olduğu gibi 6 ay civarındadır.

About barissahin

Bunuda Oku!

page_1485615221

Çayyolu Meme Büyütme

Gelişimsel, ailevi sebepler, doğumdan sonra, kilo verme gibi nedenlerden dolayı  göğüs boyutundan memnun olmayan hastalara (göğüslerinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir