Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / estetik merkezi / Çayyolu Botox

Çayyolu Botox

Botoks (botox) clostridium cinsinden bir bakteri tarafından salgılanan toksin yapılı bir maddedir. Tıbbi alanda kullanımı, bu toksinin A tipinin kasların geçici olarak kasılmasını engellediğinin gözlenmesi üzerine başlamıştır.

Yüzümüzde alın, göz çevresi, dudak etrafındaki kırışıklıkların nedeni mimik kaslarımızın yılları içerisindeki kasılmalarının ciltte meydana getirdiği etkidir. Mimik kasları, yüz cildimize yapışık halde olup kasılmaları sonrasında yıllar içerisinde derimizde kırışıklıkların oluşmasına ve daha da ilerleyen zamanlarda çöküntülere neden olmaktadır. Botoks bu kasılmaları geçici olarak bloke ederek kırışıklıkların ortaya çıkmasını engeller. Derin çöküntülerin varlığında ise dolgu maddelerin enjekte edilmesi, botoksun görünüşe olan katkısını destekler.

Botoksun kasların kasılmasını zayıflatan etkisinden ötürü insanın duygularını ifadesinde zorluklar yaşanabilir. Bunu aşmanın yolu, kırışıklığa neden olan kasın etkisini tamamen ortadan kaldırmadan kasılma etkisini azaltmaya yetecek kadar botoks uygulamaktır. Bunun yapılması,doğal bir görünümün elde edilmesinde çok önemli bir nokta olduğu bilinmelidir.

Botoksun etkisi geçicidir, öncelikle bunu unutmamak gerekir. Halk arasında yaygın olarak bilinenin aksine kaşların arasında ya da alındaki derin çökükleri de doldurmaz, bir dolgu maddesi değildir.

Botoks en sık olarak göz çevresinde “kaz ayağı” olarak nitelendirilen kırışıklıklarla alın ve kaşlar arasındaki kırışıklıkları önlemek için uygulanır. Bununla beraber birçok hastalıkta kullanım alanı bulmuştur (şaşılık, göz kapağı kısıklığı, akalazya, anal fissür, migren…) . Estetik cerrahide diğer kullanım alanları;

  • Aşırı terlemenin önlenmesi (el ve aksiler bölge başta olmak üzere)
  • Kaş kaldırma
  • Dudak köşelerinin kaldırılması
  • Dudak  ve etrafındaki çizgilenmelerin giderilmesi
  • Göz kısıklığının giderilmesi
  • Gülerken aşırı dişeti görünümü olanlarda dudak hareketini engellemek
  • Boyundaki platizmal bandlar (Yaşlılıktaki boyunda uzunlamasına beliren bandlar)

Botoks etkisi ortalama 3-6 ay kadar sürer ve tekrarlayan uygulama sonrasında etki süresi uzar. Uygulaması oldukça basit olup iğne acısını azaltmak için işlemden önce ağrı kesici pomatların  sürülmesi faydalıdır. Uygulama iğne ile injeksiyon şeklindedir.

Etkisi 3-7 gün sonra ortaya çıkar ve uygulamadan sonra kas içinde yayılmasını önlemek için ovalamak, masaj yapmak ve mimik kaslarını aşırı kullanımdan kaçınmak gerekir.

About barissahin

Bunuda Oku!

dudak-dolgusu

Çayyolu Burun Estetiği

Rinoplasti yada burun estetiği burnun yeniden şekillendirilmesi işlemidir.  Op. Dr. Barış Şahin  Rinoplasti Fiyatları Ankara, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir