Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / estetik merkezi / YAĞ GREFTİ (ENJEKSİYONU) Ankara

YAĞ GREFTİ (ENJEKSİYONU) Ankara

YAĞ GREFTİ (ENJEKSİYONU)
  • Op. Dr. Barış Şahin
  • Estetik Cerrahi, Op. Dr. Barış Sahin, Yağ Grefti, Yağ Enjeksiyonu Ankara,

Yaşlanma ile beraber yüzde belirgin hacim kaybı meydana gelir. Üçgen şeklinde olan yani elmacık kemiklerinin belirgin olduğu yapı zamanla bozulur yapılar yer çekimi etkisi ile aşağıya yer değiştirir. Ağız kenarında nazolabial çizgiler belirginleşir, göz kenarı çizgileri yani kaz ayakları belirginleşir.

Aynı şekilde herhangi bir nedenle oluşmuş çökük yara izleri tedavisinde,erkeklerde penis büyütmede ve kadınlarda genital bölge estetik operasyonlarında yağ grefti yani yağ enjeksiyonu kullanılabilir.

Yüz bölgesi ameliyat dışı estetik uygulamaları ile ilgili botoks, dolgu vb bilgileri ayrıntılı anlatmıştım. Yüzde hacim kaybı  çok olan yani basit dolgu uygulamaları ile istenen hacimin yerine konamayacağı ya da doğal bir materyal isteyen hastalara yağ enjeksiyonları yapılabilir.

 

Operasyon Nasıldır ?

Yağ enjeksiyonları yüz bölgesine basit uygulamalar şeklinde yapılacaksa genelde lokal anestezi altında yapılır. Yağ karın bölgesi, uyluk yan kısımlar, kalça bölgelerinden alınabilir. Genel yaklaşım olarak alınan yağ çok fazla işleme tabi tutulmadan enjekte edilir. Santrifüj vb işlemler yağ dokuya zarar verebilir.

Hasta lokal anestezi altında opere edildi ise aynı gün evine gidebilir. Opere edilen alan bir süre korunmalıdır. Erken dönemde kanama enfeksiyon her operasyon sonrası olduğu gibi görülebilir. Fakat en çok korkulan komplikasyton kana yağ parçacıklarının karışarak emboli denen durumun ortaya çıkmasıdır. Hasta genel anestezi aldı ise ya da diğer estetik operasyonlarla beraber yapıldı ise (örneğin rinoplasti, göz kapak operasyonları, meme operasyonları) Hasta diğer operasyo için gerekli olan yatış süresinde hastanede kalır.

 

Enjekte edilen yağ erir mi?

Verilen yağ 3-6 ay arasında oran değişkendir ama yaklaşık  %50  hacim kaybeder. Bu nedenle yaklaşık 2-3 seans uygulama ile (aralarında ortalama 6-9 ay olan) istenen sonuç yani hacim elde edilebilir.

About barissahin

Bunuda Oku!

dudak-dolgusu

Çayyolu Burun Estetiği

Rinoplasti yada burun estetiği burnun yeniden şekillendirilmesi işlemidir.  Op. Dr. Barış Şahin  Rinoplasti Fiyatları Ankara, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir