Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / estetik merkezi / Onarım Cerrahisi Ankara

Onarım Cerrahisi Ankara

ONARIM AMELİYATLARI
  • Op. Dr. Barış Şahin
  • Estetik Cerrahi, Op. Dr. Barış Sahin, Onarım, Estetik Ameliyatları,

NEVÜS ALMA OPERASYONLARI (BEN TEDAVİSİ)

Tıp dilinde nevüs halk arasında ben olarak bilinene lezyonlar cilt üzerinde bulunan genelde koyu renkli lezyonlardır. Cilt altında cilde rengini veren hücrelerin toplanması ile meydana gelirler.

OPERASYON ZOR MUDUR?

Ben alma işlemi lokal anestezi altında yapılır. Alınacak lezyon çıkarılır ve bu alana dikiş atılır. İşlem genel olarak hastalar tarafında iyi tolere edilen basit işlemdir.

BEN ALMAK DOĞRU MUDUR?

Büyüyen,rengi değişen,sınırları düzensizleşen, yüzeyden kabaran benlerin genel olarak alınması gerekmektedir. Genede hangi benin alınması gerektiği ile ilgili ayrıntılı bilgi için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Ben alınması alınan lezyonun kötü huylu cilt tümörlerine dönüşmesine neden olmaz. Operasyon sonrası doktorunuz çıkan lezyonun patolojiye gönderilmesini sağlayacaktır bu sayede çıkan lezyonun tam tanısı ortaya çıkacaktır.

OPERASYON SONRASI İZ KALIR MI?

Her operasyonda olduğu gibi bu işlem sonrasıda iz kalır kalacak izler zamanla daha görünmez hale gelecektir. Ayrıntılı bilgi için doktorunuza danışmak gerekir. Buradaki yanlış bilgi lazerle ben alınması ile ilgilidir. Bu işlem sonrası iz kalmayacağı düşünülmektedir. Fakat deride tam kat hasar oluşması sonrası iz kalmaması mümkün değildir. Ayrıca lazerle yakma sonrası patolojik inceleme yapılamaz.Sonuç olarak basit bir işlem gibi bilinenen bu operasyonla ilgili en doğru bilgiyi doktorunuza danışarak alabilirsiniz.

CİLT KANSERİ OPERASYONLARI

Cilt üzerinde sıklıkla iyileşmeyen yara ya da son zamanda hızlı büyüyen bir lezyon olarak ortaya çıkarlar. Koyu renkli bir ben gibde görünebilirken, örenğin burun üzerinde iyileşmeyen bir yara gibide görülebilir.

En çok bilinen üç tipi vardır.

  1. Bazal Hücreli cilt kanseri
  2. Squamoz Hücreli cilt kanseri
  3. Malign Melanom

TEDAVİSİ NEDİR?

Cilt kanserlerinin tedavisi hakkında kitaplar bulunmakla beraber genelde tedavileri cerrahidir. Lezyonun çıkarılması ve bu alanın onarılmasıdır. Cilt kanserlerinin sebebi sıklıklla güneşe uzun süreler maruz kalmaktır. Genede çok sayıda etmene bağlı olarak oluşabilir. Cilt Kanserleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve tanı için doktorunuzla görüşmek yararınıza olacaktır.

YÜZ KEMİK KIRIKLARI TEDAVİSİ

Geçirilen yüz kazalar sonrası yüzümüzde kırıkları meydana gelebilir.Peki nerelerde kırıklar olabilir.

  • Sıklıkla kırılan kemikler
  • Burun, elmacık kemikleri
  • Alt çene, üst çene kemikleridir.

Bu operasyonlar ile ayrıntılı bilgi almak için doktorunuza başvurmanız gerekir. Kırılan bölgeye göre tedavi değişir, örneğin burunda alçı ile tedavi yapıalbilir. Alt çene kırıkları genelde plak ve vida ile onarım ile tedavi edilir. Bu konu da hakkında da kitaplar mevcut olup en doğru tanı ve tedavi için doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

TENDON DAMAR SİNİR KESİLERİ

Evimizde donmuş bir tavuğu ayırmaya çalışırken parmağımıza batan bıçak bizi bir tendon kesisi hastası yapabilir. Geçirilen büyük bir iş kazası da aynı şekilde.Belki canımız sıkılınca bir anlık bir öfke ile vurğumuz cam kapı bizi ömür boyu devam edecek bir sürece sokabilir. Görüldüğü üzere hayatın her alanında herkes bu tip yaralanmalarla karşılaşılabilir.

Bu yaralanmalar meydana geldiğinde kısa sürede sağlık kuruluşuna başvurmalıyız Uzun yıllardır yaptığım bu operasyonlarla ilgili kısaca söylenebilecek şey hasta ve doktor uyumunun iyi olması yakın takip ve iyi bir fizik tedavi desteğidir.

About barissahin

Bunuda Oku!

dudak-dolgusu

Çayyolu Burun Estetiği

Rinoplasti yada burun estetiği burnun yeniden şekillendirilmesi işlemidir.  Op. Dr. Barış Şahin  Rinoplasti Fiyatları Ankara, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir