Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / estetik merkezi / KEPÇE KULAK DÜZELTİLMESİ Ankara

KEPÇE KULAK DÜZELTİLMESİ Ankara

KEPÇE KULAK DÜZELTİLMESİ
  • Op. Dr. Barış Şahin
  • Estetik Cerrahi, Op. Dr. Barış Sahin, Ankara Estetik, Kepçe Kulak,

Kulak çevreden gelen sesleri toplayarak duymamızda önemli rol oynar. Aynı zamanda kulak estetik olarak da önemlidir. Halk arasında kepçe kulak olarak bilinen kulakların kafa ile fazla açı yapması durumu sık görülmektedir.

 

Kimlere Operasyona Uygundur?

Kepçe kulak insanı sosyal hayatta alay edilmesi durumda zorlar, özgüvenini düşürür bu durum özellikle çocuklar arasında çok yaygındır. Çocuklar ciddi sıkıntıya girebilir. Kulak gelişimi belirli bir yaşa kadar devam ettiği için operasyon 9-10 yaş altına uygulanmaz. Bu yaş grubu hastalarda operasyon genel anestezi altında uygulanmaktadır. Erişkin hastalarda ise  lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Kulak arkasında operasyon sonrası iyi kamufle olan bir alana kesi yapılır ve bir miktara cilt çıkartılır. Kıkırdaklar şekillendirilir, fazla olan kıkırdaklar çıkarılır, kulak arka taraftaki kemik yapıya deri dikişlerle tutturulur. Cilt kesisi onarılır. Kulağa özel bir pansuman yapılrı. Sarılır ya da özeli bir bandaj takılarak hasta eve yollanır.

 

Operasyon Sonrası

Hasta işlem sonrası 1.gün ve 3.günlerde görülerek kontrolü yapılır. Özel bir bandaj takılan hasta ilk sosyal durumuna göre ya da doktor tavsiyesine göre1 hafta- 1 ay arasında devamlı sonrasında yatarken,evde bu bandajı takar. Kanama, enfeksiyon erken dönemde görülebilir. Hastalar bu operasyon sonrası kulak arkasında kalan izlerden pek şikayet etmezler. Geç dönemde kulak arkasında dikişlerin ele gelmesi karşılaşılabilen bir durumdur. Geç dönemde tek taraflı ya da iki taraflı olarak kulağın şeklinin bozulması söz konusu olabilir.

 

About barissahin

Bunuda Oku!

dudak-dolgusu

Çayyolu Burun Estetiği

Rinoplasti yada burun estetiği burnun yeniden şekillendirilmesi işlemidir.  Op. Dr. Barış Şahin  Rinoplasti Fiyatları Ankara, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir