Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / estetik merkezi / Burun Estetiği Ankara

Burun Estetiği Ankara

ESTETİK BURUN AMELİYATI (RİNOPLASTİ)
  • Op. Dr. Barış Şahin
  • Rinoplasti Fiyatları Ankara, Rinoplasti, Burun Ameliyatı, Yüz Estetiği,

Burun ameliyatları bugün en sık yapılan estetik operasyonlardandır. Rinoplasti ile burnunuzun şeklini değiştirilebilir. Burun kemerini almak, çökük bir burnu büyütmek, üst dudak burun açısını değiştirmek, burun ucunuza yönelik müdahaleler bu operasyonla mümkün olabilir. Aynı zamanda burun hava yollarınızla ilgili sorunlarınızda varsa buna yönelik girişimler yapılabilir.

 

Ameliyata Uygun Adaylar..!

Rinoplasti burun şeklinizi değiştirerek yüzünüze uyumlu bir hale getirebilir. Fakat tıpa tıp hayalinizdeki bir burna kavuşmak mümkün olmayabilir. Rinoplastinin sonucunu pek çok faktör etkiler, burundaki kıkırdak, kemik yapısı, burun cildinizin inceliği kalınlığı, yüz yapınız,yaşınız, ek hastalıklar, önceki geçirilmiş burun operasyonları. Burnunuzda belirgin bir deformite mevcut, beklentileriniz gerçekci, örneğin burnunuzda belirgin kemer mevcut ve sizi rahatsız ediyorsa operasyona uygun bir aday olabilirsiniz.Unutulmaması gereken operasyon öncesi tıbbi geçmişinizi, sigara kullanıp kullanmadığınızı,  kullandığınız ilaçları ayrıntılı olarak bildirmeniz önemlidir.

 

Ameliyat

Operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır. Rinoplasti doktorunuzun tecrübesi ve durumunuza göre açık ve kapalı olarak yapılabilmektedir.Açık girişimde burun uç kısmında burun kanatları arasında kalan alandan orta hatta yapılan zig zag kesi ile işlemler gerçekleştirilir. Kapalı operasyonda burun kanatları iç kısımdan yapılan kesiler ile işlem gerçekleştirilir. Ameliyat süresi yapılan işlemlere göre değişkendir, kabaca burun orta hata yönelik işlemler ve estetik burun operasyonu yaklaşık 2-2.5 saat sürer. Operasyon sonrası burun içine nefes almayı engellemeyen silikon tamponlar konulmakta, burna alçı yapılmaktadır.

 

Ameliyat Sonrası

Çok komplike bir operasyon değilse genel anestezi alındığı için hasta hastanede bir gün yatmaktadır.  Kanama, enfeksiyon erken dönemde görülebilir. Sızıntı şekilnde olan hafif kanamalar normaldir. Erken dönemde yüzde özellikle göz çevresinde morluklar ve ödem meydana gelecektir. Yoğun buz uygulama ve gerekli hastada ilaç tedavileri ile bu durum azaltılabilir Ayrıca geçici olup yaklaşık 1-2 hafta içinde büyük oranda azalacaktır. Operasyon sonrası hastalar başları yüksekte yatmalıdır bu ödemlerin azalmasına yardım edecektir.Tamponlar burun içine yapılan işlemlere göre 3-7 günde ya da çok ciddi bir girişim yapıldıysa daha da geç çekilebilir. Hastalar tampon çıkarılmasından korkmaktalar fakat konulan silikon tamponların çıkarılması zor bir işlem değildir. Alçı ise 7-10 gün arasında çıkartılır. Normal yaşantınıza dönmek 3-4 gün alacak, tam tempolu olarak çalışmanız ise 2 haftayı bulacaktır. Bir süre ise ağır fiziki aktivitelerden kaçınmanız gerekmektedir. Erken dönemde oluşan morluklar ve ödem nedeni ile hastalarda sıkıntılar olmakta. Ayrıca çevreden gelen olumsuz tepkiler bunu arttırmaktadır. Sabırlı olmalısınız, niçin operasyon istediğinizi, operasyon öncesi durumunuzu hatırlamanız sizi sakinleştirecektir. Ödemler ve morluklar geçicidir. Unutulmamalıdır ki burun şeklini tam olarak bir yılda almaktadır. Erken dönemde nefes almada güçlük olabilir. Bu durumun düzelmesi uzun süre alabilmektedir. Hastalar operasyon sonrası 2 ay boyunca güneş ışığına mümkün olduğunca çıkmamalı, gözlük kullanmamalıdır. Burnu darbelerden korumak önemlidir. Geç dönemlerde ise mevcut şekil bozukluğunun devam etmesi,nefes alma sorunları ya da istenmeyen başka durumlarla karşılabilir, ek cerrahi girişimler gerekli olabilir.

 

Rinoplasti ile Beraber Yapılabilecek Girişimler

Burun operasyonları sadece burna yönelik işlemler olarak düşünülmemelidir. Genel yaklaşımda yüz yapısıda değerlendirilmeli hastanın diğer bir müdaheleye gerek duyup duymadığı belirlenmelidir. Hastayla tartışılmalıdır, örneğin alt çenesi normalden geride olan bir hastaya sadece rinoplasti yapmak istenen sonucu ulaşılmasını engeller bu hastaya eş zamanlı olarak çeneye protez koyulması gerekli olabilir.

 

 

About barissahin

Bunuda Oku!

dudak-dolgusu

Çayyolu Burun Estetiği

Rinoplasti yada burun estetiği burnun yeniden şekillendirilmesi işlemidir.  Op. Dr. Barış Şahin  Rinoplasti Fiyatları Ankara, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir